3D-друк в медицині

Вівторок 17 жовтня, 2023
3D Way Переглядів: 905

3D-друк сьогодні є невіднятною частиною медицини. Розгляньмо найцікавіші застосування 3D-друку в медицині та охороні здоров'я.

3D-друк приніс великий ажіотаж та інновації в медичну сферу. Тепер стало можливим і майже простим пропонувати індивідуальні рішення в галузі охорони здоров'я — це полегшення як для лікарів, так і для пацієнтів.

Як і слід було очікувати, 3D-друк у медицині уможливив кастомізацію, створення прототипів, виробництво та дослідження. Сфери застосування також досить широкі, виходячи за рамки загальної медичної практики та досліджень, і містять наступне:

  • Хірургічна підготовка;
  • Протези;
  • Стоматологія;
  • 3D-друк тканин і органів;
  • Виготовлення медичних інструментів та пристроїв.
У цій статті ми детально розглянемо, як 3D-друк у медицині допомагає і розвиває ці галузі.

Хірургічна підготовка

Одним зі способів, як 3D-друк революціонізує медицину, є хірургічна підготовка. 3D-друк використовується для відтворення органів конкретного пацієнта, які використовуються на практиці для підготовки перед проведенням складних операцій. Це набагато краще і точніше, ніж просто перегляд рентгенівських знімків, комп'ютерної томографії та магнітно-резонансної томографії. Зрештою, цей метод прискорює процедури та мінімізує травмування пацієнтів.

Процедури, в яких використовується ця технологія, включають відновлення хребта, операції при ускладненнях під час пологів, трансплантацію серця і життєво важливих органів, а також сканування і відновлення переломів і тріщин. Реплікація органів для трансплантації також допомагає оцінити їхню сумісність для використання.

Ще однією перевагою є можливість хірурга фізично працювати з анатомічною моделлю конкретного пацієнта та візуалізувати її. Це дозволяє йому ознайомитися з точною анатомією пацієнта з різних боків, а отже, передбачити, чого очікувати під час процедури. Такий підхід підвищує ймовірність успіху в одужанні пацієнта.

Окрім підвищеного рівня успішності, хірургічне моделювання та підготовка за допомогою 3D-друку має потенціал величезної економії коштів та часу.

Протезування

3D-друк у медицині допомагає у розробці протезів кінцівок. Відомо, що протези, виготовлені традиційним способом, є дуже дорогими.


3D-друк розв'язує цю проблему. Кінцевою метою є розробка зручних протезів, які відповідають потребам конкретного пацієнта, а також є економічно ефективними. Завдяки численним проєктам з 3D-друку протезів рук і 3D-друку протезів ніг ця мета вже стає реальністю! Велика робота була проведена в наданні протезів або заміні кінцівок біженцям війни та багатьом іншим постраждалим від стихійних лих, а також у забезпеченні протезами. Користь від цієї програми справді величезна. Вона приносить багато надії та радості як для лікарів, так і для пацієнтів, що нарешті з'явилося здійсненне рішення в межах досяжності. 

Застосування в стоматології

Застосування 3D-друку в стоматології допомагає в різних сферах — від ортодонтії до загальної стоматології. Різні галузі стоматології, які зараз інтегрують 3D-друк, виготовляють індивідуальні та точні брекети, зубні реставрації, литі коронки, зубні мости, каркаси та базиси зубних протезів.

3D-друк у медицині допоміг стоматологічній галузі запропонувати зручне лікування в кріслі за нижчою ціною і з контрольованим планом лікування. Це також мінімізує час очікування, оскільки не потрібна форма — деталь можна надрукувати безпосередньо.

Ще одним важливим аспектом 3D-друку в стоматології є його легке впровадження в клініці, лабораторії або стоматологічному кабінеті. Швидкість і точно спроєктовані та розроблені рішення є ключовими для цього застосування, і 3D-друк у медицині забезпечує саме це.

3D-друк тканин та органів

Тканини та органи тепер також можна друкувати на 3D-принтері. Це особливо цікаво й актуально для трансплантології, оскільки вирішує будь-які моральні та етичні проблеми, які можуть бути пов'язані з традиційними методами трансплантації. Це також підвищує рівень сприйняття, оскільки при створенні індивідуальних органів використовуються власні клітини пацієнта.

Відновлення та реконструкція шкірних тканин, заміна кінцівок, трансплантація нирок і серця, серед іншого, успішно здійснюються завдяки 3D-друку в медицині. Також завдяки 3D-друку в медицині стало можливим відновлення кісток і м'язів при виробництві ортопедичних імплантатів.

Можливість 3D-друку клітин тканин і органів сприяла дослідженню таких захворювань, як рак, для вивчення того, як пухлини ростуть і розвиваються, з метою пошуку ліків.

Медичні інструменти та прилади

За допомогою металевого 3D-друку можна надрукувати більшість хірургічних інструментів і медичних пристроїв. Деякі з основних хірургічних інструментів, що друкуються на 3D-принтері, — це пінцети, гемостати, ручки та затискачі для скальпелів та інші стерильні інструменти.


3D-друк дозволяє виготовляти ці інструменти в більш стерильній формі та коштує в 10 разів дешевше, ніж аналоги з нержавіючої сталі. 3D-друк також дозволяє швидко замінювати інструменти за потреби.


Ця технологія особливо інтригує можливістю створювати специфічні інструменти унікальної форми за потреби.

Майбутнє медицини

3D-друк у медицині дивовижними темпами прискорює розвиток галузі охорони здоров'я. Результатом є більший комфорт для пацієнта, краще розуміння для лікаря і легше для кишені. Точність, швидкість і низька вартість прокладають шлях до більш розумного підходу до охорони здоров'я.Поділитися: