3D-друк в індустрії комп'ютерних ігор

П'ятниця 20 жовтня, 2023
3D Way Переглядів: 355

​​На комп'ютері, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, телефоні чи іншому пристрої, відеоігри ще ніколи не були такими динамічними. Згідно з даними Statista, очікується, що до кінця цього року світовий ринок відеоігор досягне 334 мільярдів доларів, що свідчить про важливість цієї індустрії. І з огляду на його розмір, само собою зрозуміло, що 3D-друк все частіше використовується як звичайними користувачами, так і професійними компаніями, що займаються розробкою відеоігор. Від 3D-друкованих костюмів для Just Dance 2023 до покращених клавіатур для геймерів і всього іншого. Розповімо про найцікавіші проєкти у цій галузі.

Офіційні проєкти 3D-друку

3D-друк шолома віртуальної реальності з відкритим вихідним кодом

Цікавим поточним проєктом, який сподобається геймерам, є розробка шолома віртуальної реальності (VR) Somnium VR1. Somnium Space, провідна компанія у сфері віртуальної реальності, співпрацює з Vrgineers, Inc. та чеським виробником 3D-принтерів Prusa Research, щоб розробити найсучасніший віртуальний шолом з відкритим вихідним кодом. Пристрій буде дротовим або автономним і має на меті змінити обмежену пропозицію на ринку віртуальної реальності. Ідея полягає в тому, що 3D-моделі деталей шолома будуть доступні та використовуватимуться в необмеженій кількості, так що будь-який користувач, який має доступ до 3D-принтера, зможе їх надрукувати. Будь-який користувач зможе в будь-який час налаштувати, відремонтувати та вдосконалити придбаний шолом завдяки 3D-друку!

Фото: Somnium Space

Ігрова миша, надрукована на 3D-принтері на замовлення 

Канадський стартап Formify у співпраці з поліграфічною компанією Hubs створив індивідуальну ергономічну мишу, використовуючи технологію Multi Jet Fusion. Миша Formify вирізняється своєю кастомізацією: геймери роблять знімок своєї руки, який Formify використовує для створення індивідуальної миші, оптимізованої під їхню морфологію. Програмне забезпечення визначає найбільш ергономічне положення руки гравця, готуючи модель до 3D-друку за допомогою технології 3D-друку Hubs. У співпраці дві компанії обрали надлегкий нейлон, що дозволило зменшити вагу миші вдвічі порівняно зі звичайною моделлю — зі 100 г до 55 г. Крім того, текстура миші забезпечує покращене зчеплення з поверхнею та унікальний зовнішній вигляд. Миша також оснащена сенсором PixArt 3389, визнаним одним з найпотужніших на ринку.

Фото: Formify

Спеціальні 3D-друковані контролери 

Ринок кастомних контролерів для консолей неухильно зростає протягом останнього десятиліття. Спочатку це були контролери з двома важелями, що імітували кнопки, метою яких було дозволити геймерам виконувати комбінації кнопок одночасно, що давало їм перевагу над іншими. Сьогодні ринок еволюціонував, і на ньому з'явилися професійні контролери для конкурентів, зі змінними кнопками, більш чутливими тригерами та до 6 важелів на задній панелі. Battle Beaver Customs — один з брендів на цьому ринку, який пішов далі за своїх конкурентів. Ця компанія оснащує своїх інженерів власними 3D-принтерами, зокрема SLA Form 2 та SLS Fuse 1 від Formlabs. Battle Beaver використовує їх для друку корпусів і кнопок контролерів на замовлення, заощаджуючи час і гроші. Завдяки принтеру Fuse 1 вони змогли надрукувати внутрішні частини пультів дистанційного керування за рекордно короткий час, що дозволило їм ефективно постачати своїм клієнтам індивідуальний кінцевий продукт.

Фото: Battle Beaver

Ігрові костюми, виготовлені за допомогою 3D-друку 

Ubisoft, гігант індустрії відеоігор, випускає безліч різноманітних саг під своїм ім'ям. Однією з таких популярних ігрових серій є Just Dance, яка має незліченні продажі з моменту свого першого релізу у 2008 році. Як випливає з назви, гра полягає в тому, щоб танцювати, повторюючи танцювальні рухи, які ви бачите на екрані. Хоча це може здатися дивним з огляду на розвиток технологій, гра не повністю зроблена комп'ютером. Ті, хто танцює хореографію на екрані, — це реальні люди, які записані в студії на зеленому екрані. Якщо щось і характеризує танцюристів, то це складний дизайн їхніх костюмів, і саме тут вступає в дію 3D-друк. В останньому виданні цієї відеогри костюм лиходія був створений за допомогою 3D-принтера. Матеріали, які використовувалися, були пластичними та збиралися по частинах, щоб не зашкодити танцівниці, враховуючи, що цей костюм був виготовлений традиційними методами, можливо, що він би їй зашкодив, враховуючи складність костюма. Хоча достеменно невідомо, є підозра, що використовувалася технологія SLA.

Фото: Ubisoft

3D-друк Steam Deck від Valve

Компанія Valve випустила CAD-файл для 3D-друку своєї популярної портативної ігрової системи Steam Deck. Точніше, це лише фасад, зовнішній корпус Steam Deck, оскільки внутрішні компоненти не включені. Хоча ми ще не дійшли до етапу друку та гри в ігри прямо з домашнього 3D-принтера, це знаменує собою цікавий момент для ігрового гіганта. Цим релізом Valve чітко орієнтується на виробників та аматорів зі спільноти, які зацікавлені у створенні власних машин або потенційному створенні індивідуальних корпусів для заміни обладнання Steam Deck. Компанія навіть пропонує технічну підтримку та інструкції для друку. Файл доступний у форматах STL, STP та PDF. Щоб отримати точну до оригіналу версію в 3D, вам знадобиться FDM-принтер або фотополімерний принтер. Якщо ви хочете надрукувати модель у масштабі 1:1, як оригінал, її розмір становитиме 298,3 x 118,11 x 49,8 мм, проте розмір можна гнучко регулювати та адаптувати до відповідного розміру друкарської платформи принтера. Навіть якщо розміри засновані на оригіналі, модель може вийти менш автентичною, оскільки для досягнення таких же результатів, як у Valve, знадобиться високоточний багатоколірний принтер.

Фото: Tom’s Hardware


Проєкти 3D-друку своїми руками

Саморобні корпуси для комп'ютерів на замовлення

У світі комп'ютерних ігор персоналізований настільний комп'ютер може бути хобі, пристрастю або навіть особливим щоденним ритуалом. Від апаратних компонентів, які входять до складу корпусу, до охолодження, освітлення та дрібних штрихів, що надають йому індивідуальності, — завдяки 3D-друку ігрові комп'ютери готові вийти на нові творчі висоти. За допомогою 3D-друкованого корпусу, як, наприклад, цей приклад від користувача Empiricus на Thingiverse, комп'ютерні геймери можуть повністю налаштувати свій комп'ютер, щоб забезпечити ідеальні розміри для конкретних відеокарт, блоків охолодження та жорстких дисків. Крім того, 3D-друкований корпус не обмежується чотирма прямокутними сторонами, а може розгортатися в абстрактні, відкриті конструкції або навіть набувати форми вигаданих об'єктів з ваших улюблених ігор.

Фото: Empiricus on Thingiverse

3D-друк ретро-приставок для відеоігор

Хоча не можна заперечувати, що останніми роками ігри стають все кращими, ностальгія за старими або "ретро" іграми та приставками все ще дуже присутня. І хоча їх важко знайти в реальному житті, на щастя, завдяки 3D-друку будь-хто може виготовити власну міні-аркадну ігрову приставку, щоб повернутися в ті роки. STL-файл від GabrieleDaghetta можна безкоштовно знайти на Thingiverse разом з інструкціями зі створення аркади. Слід зазначити, що в той час, як пластикові деталі шафи будуть виготовлені за допомогою 3D-принтера, для підсвічування і для того, щоб вона дійсно працювала, необхідна плата Raspberry Pi 2 з 7-дюймовим дисплеєм і відповідний щиток для управління кнопками.

Фото: GabrieleDaghetta on Thingiverse


Ігрові аксесуари на 3D-принтері

Багатьом достатньо простого контролера або клавіатури й миші, але навіщо на цьому зупинятися, якщо можна посилити занурення в гру і водночас кинути собі новий виклик? Аксесуари для ігор, такі як контролери різної форми, існують майже так само довго, як і самі відеоігри. Від спеціального контролера у формі пістолета для Duck Hunt до повноцінного керма або штурвала для ваших улюблених симуляторів. Однак завдяки 3D-друку знайти та надрукувати корисні інструменти, не виходячи з дому, стало ще простіше.

Фото: Gonzalor on Cults


Поділитися: