КБ 'Південне' взялося освоювати друк деталей ракет на 3D-принтері

Вівторок 24 грудня, 2019
3D Way Переглядів: 163

​Українське держпідприємство "Конструкторське бюро "Південне" імені М.К. Янгеля" освоює технологію з виготовлення складних за формою і структурою виробів із металевих порошків для ракетно-космічної техніки – 3D-друк металом. Про це повідомляє прес-служба підприємства у Facebook. У прес-службі також повідомляють, що ця технологія здатна замінити класичні виробничі процеси – лиття, штампування, зварювання, фрезерування тощо, пояснили на держпідприємстві. "За допомогою селективного лазерного плавлення ми вже зараз починаємо створювати перші унікальні складнопрофільні вироби для ракетно-космічної техніки без використання механічної обробки і дорогих оснасток", – розповіли в КБ "Південне".

Процес "друку" виробів полягає в послідовному пошаровому розплавленні порошкового матеріалу за допомогою потужного лазерного випромінювання, пояснили у бюро. У держпідприємстві про переваги нової технології також розповіли: "Адитивні технології відкривають перед нами нові можливості, які дозволяють створювати металеві вироби з високою точністю і щільністю".

Серед основних переваг 3D-друку металом фахівці назвали таке: 

  • висока точність і повторюваність;
  • вирішує складні технологічні завдання, пов'язані з виготовленням геометрично складних виробів; 
  • механічні характеристики виробів, надрукованих на 3D-принтері, співмірні з литтям;
  • дає змогу зменшити масу за рахунок створення об'єктів з внутрішніми порожнинами; 
  • скорочує цикл науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, забезпечуючи створення складнопрофільних деталей без використання оснастки; 
  • економія матеріалу при виробництві. Поділитися: