Підтримки у 3D-друці: що це та навіщо потрібні?

П'ятниця 18 листопада, 2022
3D Way Переглядів: 892

3Д друк делікатних деталей може бути складним завданням, і тут на допомогу приходять опорні конструкції. Опори гарантують, що складні деталі не змістяться та не від’єднаються під час процесу 3д-друку. Зазвичай вони використовуються з об’єктами, що мають виступи або елементи, які виступають з основної частини, що може призвести до зіпсування всієї моделі.

Приклад об'єктів з підтримками

Переваги використання підтримок у 3D-друці

Є багато причин, чому потрібно використовувати опорні конструкції у проєкті. Ось основні з них:

  • 3D-принтери зазвичай мають обмежену площу області друку, тому використання опор допомагає максимально використовувати цей простір, дозволяючи додавати складніші деталі до моделей.
  • Підтримки також допомагають підвищити загальну міцність друку. Вони діють як зміцнення в тих місцях, де можуть бути тонші ділянки матеріалу.
  • Вони спрощують 3D-друк гострих кутів, які зазвичай важко надрукувати, і допомагають покращити якість друку, запобігаючи деформації та неточності розмірів.

Хоча опорна конструкція є важливою у багатьох випадках, бувають ще й такі, коли вона необхідна.

  • Коли звис перевищує 45 градусів

Попри те, що можна надрукувати більшість виступів без опорних конструкцій, дуже важливо використовувати опори, коли кут понад 45 градусів. Це гарантує, що об’єкт витримає навантаження без ризику пошкодження конструкції чи деформації. Використовуючи опори можна забезпечити належне зміцнення вертикальних елементів.

  • Якщо об'єкт розташований вертикально, а не горизонтально

Друк 3D-моделі може бути складним, якщо об’єкт розташований вертикально, а не горизонтально, оскільки принтеру буде важче орієнтуватися та рівномірно друкувати всі сторони моделі. Це пояснюється тим, що більшість принтерів зазвичай працюють, накладаючи тонкі шари матеріалу один на одного, починаючи знизу вгору.

Оскільки високі об’єкти вимагатимуть більше шарів для друку, вони також можуть легше деформуватися через нерівномірне нагрівання чи охолодження матеріалу під час друку кожного шару. Опорні конструкції допомагають запобігти цьому, оскільки вони допомагають утримувати частини друку на місці під час самого процесу 3д друку. Підтримки також гарантують, що 3D-моделі виглядатимуть належним чином в кінцевому результаті.

  • При друці конструкцій складних форм і кутів

При друці складних конструкцій, що вимагають точності та стійкості, важливо використовувати опори для досягнення потрібної форми. Ці опори можуть бути необхідними для друку деталей зі складними кривими та незвичайними кутами, оскільки саме підтримки допомагають забезпечити необхідний рівень стабільності при друці. Підтримувальні конструкції також запобігають викривленню або зламанню об’єктів під час процесу друку.

Використання підтримок дає змогу створювати міцні об’єкти, надруковані на 3D-принтері, які витримають різноманітні навантаження протягом тривалого часу. Крім того, використання цих опор дозволяє робити точні налаштування, щоб ваш об’єкт відповідав вашій моделі. 

Об'єкти з підтримками

Як видалити підтримки з надрукованих об’єктів?

  • Одним із поширених способів є використання плоскогубців або пінцета, щоб відчепити опори.
  • Також можна використовувати спеціальний ніж, щоб відрізати їх від основного об’єкту друку.
  • Може стати у пригоді наждачний папір або напилок, особливо якщо опори не дуже товсті. Це може зайняти багато часу, але це забезпечить більш гладку обробку вашого надрукованого виробу.
  • Інший спосіб – використання хімічних речовин. Є продукти, які можуть розчинити підтримки для 3D-друку. Але варто бути обережними, щоб не пошкодити друк під час процесу.

Впевнено друкуйте звиси та складні форми

Підтримки корисні, коли маєте справу зі складними формами та частинами об’єкта, які висять у повітрі без опори. З правильними опорними конструкціями можна впевнено друкувати широкий спектр складних дизайнів. Таким чином, можна не турбуватися про невдалий 3D-друк через складність дизайну.Поділитися: