Майстер-модель

Середа 10 листопада, 2021
3D Way Переглядів: 168

​Майстер-модель на 3D-принтері - це економія ресурсів!

Виготовлення майстер-моделі – найвідповідальніший момент у створенні форми для лиття. У минулому, нехай навіть у найпотужніших заводів, на саму розробку і створення майстер-моделі часто йшло від багатьох тижнів до багатьох місяців наполегливої роботи цеху з десятками працівників. Майстер-модель виконували за допомогою різних речовин — гіпсу, глини, алюмінію і т. д. І ось ця складність та довготривалість самої процедури сильно збільшувала вартість форми, а це, звісно, відбивалось і на ціні кінцевого продукту. Для виготовлення оригінальної продукції винахідливому підприємцю продовжує бути необхідним як сам прототип бажаного виробу, так і готова майстер-модель. На теперішній момент прекрасну можливість надають сучасні 3D технології, які пришвидшують розвиток виробництва в цілому. Які ж переваги надає 3D принтер? - оптимальний розподіл людської праці шляхом механізації виробничих процесів; - підвищена ефективність виробництва коштом зменшення затраченого часу; - зменшення матеріальних ресурсів, необхідних для створення майстер-моделі; - висока функціональність 3D принтера; - нижча вартість устаткування на відміну від професійних великогабаритних верстатів.

Алгоритм створення майстер-моделі


 Маючи готову ідею (креслення) для виробництва, послідовність дій буде наступною: - проектування 3D моделі у форматі stl власноруч чи під замовлення; - 3D друк на 3D принтері; - аналіз прототипу; - постобробка деталі. Крок 1. Задля друку будь-якого виробу слід роздобути документ у форматі stl. Тут знадобиться група таких програм, як SolidWorks, 3dsmax, Autodesk і інші. Дехто вивчає їх самостійно. Крок 2. Придбавши 3D принтер, Ви отримуєте «універсального солдата» по створенню деталей на будь-який смак. Якщо маєте 3D принтер, то труднощів із видруковуванням майбутньої майстер-моделі не буде. Навіть за декілька днів 3D принтер може створити кілька десятків моделей і прототипів для подальшого виробництва і обробки. 3D принтер показує високу окупність, вкладення в обладнання вийде економічно вигіднішим. Вибір матеріалу: легке шліфування і полірування притаманно таким типам пластику, як ABS, ABS + або ASA. Ці типи пластику абсолютно точно забезпечать показний зовнішній вигляд після обробки. Крок 3. Створення прототипу 3D моделі — кульмінаційний момент при плануванні виробництва. Як не плануєте створення майстер-моделі для початку, а швидше надаєте перевагу литтєвій формі на заводі, то не гребуйте можливістю спершу надрукувати прототип. Це буде прекрасна нагода не лише отримати уявлення про майбутню деталь, але і перевірити габаритні розміри, отвори, кріплення і т. д. Так вийде, що зможете доопрацювати 3D модель. Прикро буде замовити ливарні форми і не перевірити, адже це вже будуть ризики вартістю у кілька тисяч доларів, якого звісно можна уникнути. 


Постобробка майстер-моделі

Крок 4. Отже, у Вас на руках надрукована деталь на 3D принтері. Дрібні горизонтальні смуги після пошарового нанесення матеріалу потребують постобробки. ABS пластик чудово піддається обробці. Поверхню можна відшліфувати за допомогою, як бормашинки, так і наждачного паперу. Ручна обробка дає практично той же результат, але займає трішки більше часу. 
Поділитися: