Ювелірний 3D-друк

Вівторок 22 серпня, 2023
3D Way Переглядів: 764

​Традиційне виготовлення ювелірних прикрас – це детальний і трудомісткий процес. Ніхто не може заперечити майстерність, яка вкладається в каблучку або кулон ручної роботи, і в особистих прикрасах, виліплених вручну, завжди буде щось унікальне. Проте, факт залишається фактом: виготовлення ювелірних виробів повністю вручну вимагає багато часу і терпіння.

Багато ювелірних майстрів усвідомили цю реальність і почали шукати рішення, щоб зробити виробництво ювелірних виробів простішим, швидшим і дешевшим. На допомогу прийшов 3D-друк, також відомий як адитивне виробництво.  


Здебільшого, коли ми говоримо про 3D-друк ювелірних виробів, ми маємо на увазі 3D-друк прототипу, який потім використовується для виготовлення форми, так само як і в традиційному ювелірному виробництві. Хоча існує можливість прямого 3D-друку з дорогоцінних металів, більшість ювелірів використовують 3D-принтери для виготовлення моделей за своїми цифровими проєктами практично одним натисканням кнопки, замінюючи години або дні ручного різьблення і необхідних навичок. За один раз можна надрукувати майже десяток моделей з воску, що відливається, залежно від розміру вашого 3D-принтера.

Використання 3D-принтерів для ювелірних виробів має багато інших переваг. Ви можете використовувати 3D-друк для створення прототипів, щоб переконатися, що готовий виріб буде саме таким, як потрібно. Це особливо зручно, якщо ви вирішили виготовити кілька версій одного і того ж дизайну.

Найчастіше 3D-принтери замінюють практику вирізання з твердого модельного воску потрібної форми. Використовуючи комп'ютер і програмне забезпечення для дизайну ювелірних виробів або будь-яку програму автоматизованого проєктування (САПР), ювелір створює дизайн або змінює наявний дизайн, а потім друкує цей ювелірний виріб. З цього моменту все повертається до традиційного процесу лиття за восковими моделями.

Воскову модель поміщають у гіпсоподібну речовину, яка застигає, а потім нагрівають, щоб воскова модель розплавилася, залишивши форму, яку потім заповнюють розплавленим дорогоцінним металом.

3D-принтер дає змогу не лише створити надзвичайно детальну воскову модель, але й швидко налаштувати цифровий файл прикраси в програмному забезпеченні та видрукувати іншу модель, або ж 20 різних моделей одразу. Це значно прискорює розробку дизайну завдяки швидким ітераціям та уможливлює масову кастомізацію.


Переваги 3D-друку воскових моделей

  • Швидкість. Простіше кажучи, 3D-друк швидший, ніж вирізання воскової моделі вручну. У той час як традиційний метод вимагає від вас годин або навіть днів копіткої роботи над восковою моделлю, 3D-принтер виготовить детальну модель за коротший час. Крім того, вносити зміни набагато простіше, оскільки можна просто змінити цифровий файл і надрукувати іншу версію.
  • Складність. 3D-принтери можуть створювати набагато складніші та заплутаніші геометричні фігури, ніж вирізані вручну. Ви можете надрукувати все, що може спроєктувати ваше програмне забезпечення CAD, що робить чудовий дизайн більш доступним для художників, яким може бракувати навичок різьблення. Крім того, залежно від виробу, ви навіть можете створити геометрію, яка практично неможлива за допомогою ручного різьблення.
  • Кастомізація. Оскільки оригінальна майстер-модель зберігається у вигляді цифрового CAD-файлу, можна швидко модифікувати її.
  • Масове виробництво. Залежно від потужності 3D-принтера, можна надрукувати десятки різних воскових моделей за один тираж.
  • Відтворення. 3D-друк додає ще один рівень зручності – можна відтворити старі або втрачені ювелірні вироби, якщо знаєте, де зберегли цифровий файл. За допомогою 3D-сканера можна відтворити наявний виріб у вигляді цифрової моделі, яку потім можна відредагувати в CAD-програмі та видрукувати.
  • Економічна ефективність. 3D-друк ювелірних виробів використовує мало матеріалів. Хоча ливарні воскові матеріали можуть бути дорожчими, ніж звичайні смоли, ви отримаєте багато пробігу з однієї партії матеріалу, що допоможе скоротити витрати на матеріали.
  • Швидкі прототипи. Можна приміряти 3D-друковані моделі та отримати більш точне уявлення про кінцевий виріб, ніж 2D-зображення.
Першим кроком у 3D-друку прикрас є цифровий дизайн. Якщо у вас вже є концепція, потрібно реалізувати її за допомогою програмного забезпечення для автоматизованого проєктування. Існують різні варіанти програмного забезпечення для 3D-дизайну, щоб задовольнити потреби.

Якщо ж ви не зацікавлені в створенні ювелірних прикрас з нуля, редагування вже наявного дизайну може бути більш прийнятним варіантом.

Якщо ви хочете попрацювати з антикварною сімейною реліквією або річчю друга, яка вам подобається, спробуйте 3D-сканування

Для ювелірного 3D-друку використовуються різноманітні матеріали, включаючи дорогоцінні метали, смоли, кераміку та навіть органічні речовини. Кожен матеріал має свої особливості, такі як міцність, гнучкість, текстура та кольорові можливості. Деякі технології також дозволяють використовувати реальні дорогоцінні камені під час друку, інтегруючи їх безпосередньо у створену прикрасу.

Наша компанія працює як зі звичайною фотополімерною смолою, так і з випалювальною, яка використовується вже безпосередньо у виготовленні ювелірного виробу.

Оптимальне застосування 3D друку в ювелірній галузі – це прототипування та виготовлення форм для відливання. Основна технологія, що використовується для створення ювелірних виробів – DLP. Вона задовольняє дві основні вимоги: високий рівень деталізації та виготовлення виробів з дуже гладкою поверхнею. Завдяки точності та деталізації можна створювати складні та витончені ювелірні вироби. Наприклад персні, сережки, намистини, кулони, браслети тощо.

Для замовлення наших послуг пишіть нам в соціальних мережах або звертайтесь за телефоном +380935419647.


Поділитися: