Філамент WOOD у 3D-друці

Вівторок 15 серпня, 2023
3D Way Переглядів: 250

Дослівний переклад слова "wood" – дерево. У контексті адитивного виробництва WOOD позначає тип філамента, який схожий за фактурою або кольором на дерево. Його також називають дерев'яним пластиком.


Весь дерев'яний пластик можна розділити на дві умовні групи:

 • Імітує колір деревини. У такий матеріал додають фарбувальний пігмент, який задає тон пластику. До подібних філаментів можна віднести: FiberWood або ESUN Wood.
 • Містить у своєму складі натуральний деревний пил. Цей філамент не тільки повторює колір деревини, а і її фактуру. Кінцеві вироби приємні на дотик. Вони виділяють тонкий запах дерева. 
У цього матеріалу є особливості, які необхідно враховувати під час друку.

Особливості філамента WOOD

За своїм виглядом філамент типу WOOD (LayWood) нагадує звичайну котушку типу PLA або ABS, тільки фарбовану. Матеріал із деревним пилом трохи шорсткий. Коли ним друкують, у приміщенні стоїть приємний запах паленої тирси. 

Особливості під час друку

 • температура друку: 195-220 °C;
 • швидкість друку: 40-100 мм/сек;
 • температура робочої платформи: 50-60 °C (необов'язкова умова).
Потрібно зазначити, що філамент від різних виробників вимагає індивідуального налаштовування принтера.

Які принтери підходять для друку філаментом WOOD?

Говорячи про WOOD, ми маємо на увазі FDM-принтери. За великим рахунком підійдуть будь-які машини, які можуть працювати в зазначених вище температурних і швидкісних режимах. Особливих вимог немає. Головне, щоб був якісний екструдер. Також непогано мати платформу з підігрівом. Для деяких типів пластику потрібно встановити більший діаметр сопла.

Переваги WOOD

 • Незвичайний вигляд готового виробу. Особливо тих, які були зроблені з філамента з дерев'яним наповнювачем.
 • Можливість друку сколених або зіпсованих дерев'яних деталей як запасних частин. Наприклад, полагодити ніжку на дерев'яній скриньці, яка з часом відкололася від корпусу.
 • Низька собівартість кінцевої роботи порівняно з обробкою дерева вручну. Сюди ж можна віднести короткі терміни виготовлення.
 • Великий спектр постобробки. Модель легко обробляється, матеріал не кришиться і не сколюється.
 • Філамент WOOD не боїться вологи. Його можна мити під проточною водою, не боячись розбухання, як це було б із виробом з дерева. 

Мінуси WOOD

 • Деякі види пластиків містять у собі невелику кількість смол. Після роботи подібним філаментом необхідно повністю витягувати нитку і прочищати екструдер.
 • Під час першого налаштування принтера доведеться погратися з налаштуваннями, щоб домогтися оптимального кольору кінцевого виробу.
 • Вища ціна порівняно зі звичайним PLA або ABS. 
Сам матеріал не токсичний, а в руках відчувається як злегка шорстке дерево. На відміну від натурального дерева, WOOD не залишає скалок. Іграшки з цього філамента можна давати маленьким дітям. 

Філамент WOOD – це чудова альтернатива класичному дереву. З нього можна робити невеликі вироби, запасні частини для поламаних дерев'яних речей, іграшки та масу інших предметів побуту. У процесі друку важливо враховувати температурний і швидкісний режим. 

Як правило, цей матеріал не буде використовуватися в промислових умовах, а орієнтований на світ кріейторів, де він використовується як хобі або для декоративних об'єктів. Таким чином, одними з найважливіших сфер застосування філамента wood є дизайн інтер'єру, столярні та теслярські вироби. Поділитися: