3D-візуалізація

Вівторок 5 вересня, 2023
3D Way Переглядів: 813

​3D-візуалізація – це процес створення та відображення цифрового контенту за допомогою 3D-програмного забезпечення, що призводить до економії часу та коштів, покращення співпраці та підвищення продуктивності в таких галузях, як архітектура, інженерія, маркетинг, виробництво та ін.

Чому 3D-візуалізація важлива?

Компанії, що створюють фізичні активи (автомобілі, роботи, будівлі тощо), мають безліч вимог до візуалізації. Щоб задовольнити ці потреби, багато хто використовує різні інструменти та досвід, такі як зображення та відео. Але якщо одна картинка варта тисячі слів, що означає, коли та ж сама інформація представлена у 3D? 

Сила 3D-візуалізації полягає в її здатності створювати паралельну реальність, що приносить численні переваги, серед яких:

 • економія коштів завдяки зменшенню залежності від дорогих фізичних прототипів і більш ранньому виявленню недоліків дизайну та інженерії;
 • швидший час виходу на ринок завдяки співпраці та комунікації між командами;
 • збільшення продажів внаслідок презентації продуктів у більш переконливій формі, ніж традиційні мультимедійні формати;
 • вигравати більше проєктів, презентуючи майбутні дизайни в реалістичному, наближеному до життя вигляді.

Як використовується 3D-візуалізація?

3D-візуалізація використовується для створення цифрового контенту в таких галузях, як дизайн продуктів, виробництво, архітектура, дизайн інтер'єру, продажі та маркетинг, освіта,  мультимедіа та ін.

 • Дизайн та виробництво продуктів

  3D-візуалізація підвищує ефективність процесу виробництва та дизайну продукції, надаючи можливість впроваджувати AR-керовану допомогу під час виробництва, віртуальну перевірку процесу складання, навчання технічного персоналу та цифрове моделювання заводу. 

 • Архітектура та дизайн інтер'єру

  3D-візуалізація дозволяє архітекторам і дизайнерам інтер'єрів створювати BIM-досвід у реальному часі, щоб підвищити ефективність проєктів, проводити імерсивні огляди дизайну та пов'язувати проєктування і будівництво.

 • Продажі та маркетинг

  Використовуючи 3D-візуалізацію, маркетологи можуть стимулювати залучення та підвищувати конверсію, створюючи інтерактивні конфігуратори продуктів, AR/VR-шопінги, віртуальні події та фотореалістичні візуалізації.

 • Освіта

  3D-візуалізація покращує навчання, задовольняючи різні стилі навчання за допомогою VR-досвіду, надаючи студентам віддалений доступ до класів з ефектом присутності тощо.

Майбутнє 3D-візуалізації: 3D в реальному часі

Завдяки програмному забезпеченню для 3D-візуалізації в реальному часі повністю інтерактивні 3D-моделі, середовища і цілі віртуальні світи можуть бути відтворені в цифровому вигляді швидше, ніж ви встигнете моргнути, що є значною перевагою над традиційними інструментами створення контенту. 

3D-досвід у реальному часі по суті є одночасно і тим, і іншим:

Захопливим, оскільки цифрове представлення реальності є реалістичним і наближається до автентичності нашого аналогового досвіду сприйняття реальності.
Інтерактивним, оскільки користувачі мають точний контроль над своїм досвідом, подібно до відеоігор.

Після створення 3D-контенту в реальному часі його можна розгортати на мобільних пристроях, комп'ютерах, пристроях доповненої та віртуальної реальності та інших платформах. Користувачі можуть взаємодіяти в режимі реального часу з цими "живими" додатками, що призводить до принципово більш захопливого досвіду, ніж неінтерактивний, статичний контент.

Наш світ тривимірний; ми рухаємося, думаємо і відчуваємо у 3D. Розширена просторова присутність, яку відтворюють віртуальні середовища, приносить численні переваги, такі як покращене розв'язання проблем, краще запам'ятовування, вищий рівень залученості та розуміння.

Що таке 3D-рендеринг?

3D-рендеринг – це етап процесу 3D-візуалізації, який використовує світло для створення зображень на основі 3d-даних, що зберігаються на вашому комп'ютері.

Подібно до 3D-візуалізації, рендеринг у реальному часі найчастіше використовується у відеоіграх та інтерактивній графіці. Візуалізація в реальному часі також використовує світло для створення зображень, але зі значно більшою швидкістю, тому сцени відбуваються в реальному часі, а користувачі можуть взаємодіяти з візуалізацією, поки вона ще розробляється.

Чому 3D-рендеринг важливий?

3D-рендеринг важливий, тому що він робить 3D-візуалізацію можливою. Це етап процесу, який дозволяє перетворити 3D-модель на 2D-зображення продукту, будівлі тощо з фотореалістичними ефектами. 

3D-рендеринг дозволяє архітекторам, дизайнерам та інженерам легко співпрацювати із зацікавленими сторонами, візуалізувати ідеї та виявляти помилки ще до початку розробки.

З появою нових тенденцій, таких як четверта промислова революція (4IR) та метапростір, 3D-візуалізація даних стає дедалі важливішою, ніж будь-коли раніше. 

3D-візуалізація vs 3D-рендеринг

Хоча часто їх пояснюють як два різні процеси, 3D-візуалізація та 3D-рендеринг пов'язані між собою.

3D-візуалізація – це процес створення 3D-моделей для демонстрації дизайну продуктів, будівель тощо. 3D-рендеринг – це етап цього процесу, який неможливо розпочати без 3D-моделі, а оскільки візуалізація накладається на реальний світ, вона має бути просторовою (3D).

Разом 3D-рендеринг і 3D-візуалізація створюють захопливий контент, що занурює в атмосферу.

Ми здійснюємо візуалізацію будь-яких об'єктів. Якщо у вас немає готової 3D-моделі, ми змоделюємо потрібний об'єкт згідно з вашими технічним завданням. 

Переглянути наше портфоліо BeHance можна за посиланням.


Поділитися: